Sport massidesse (kasvõi relva ähvardusel)!-Eestimaa spordihing Martin Plaser

Arutlus 'Toeta Eesti Maadlust rubriik' alustatud Indrek Viska poolt, Jaanuar 31, 2014.

1. Indrek Viska Administraator

Nädal on möödas, kuid keha pole veel ikka aru saanud, et nüüd on küllus ja võistlused on läbi. Eelmise nädala blogis kirjeldatud kaaluvõtmise valu on siiani rakkudes. Neljapäev oli esimene õhtu, mil suutsin korralikult trennile keskenduda. Viis päeva läks aega.
    Saavutasin kreeka-rooma maadluse Eesti meistrivõistlustel 3. koha, sain 80kg-s (kaalule astudes 79,8 kg, koos maadlustrikooga) maadelda 1+3 matši, millest 1 kaotus ja 3 võitu. Esimene kohtumine oli päev varem, enne võistluste avamist, maadlesin kaaluga.
    Seekord läks nii, et kolmas koht. Teen usinamalt trenni, et juba vähem kui aasta pärast uuesti proovida. Vahepeal tuleb aga võistelda teistel võistlustel, et oskuseid arendada. Kindlasti annan teada kuidas läks.

Sain ka esimese portsu maadlussaapaid, mis juba õnnelikele välja jagatud. Tänan, et võtsite vaevaks ja oma kapis asjatult seisvad maadlussaapad Korrus3 tõite! Kui asjatult seisvaid maadlussaapaid pole, aga soovid aidata, siis võta ühendust ja ütlen, kuidas.
    Pesuruumide ehitus on lõpusirgel. Kumma poolt oled, punase või sinise (vaata fotot)? Elan praegu nii, et võimalusel sõidan kasvõi 10 minutiks Korrus3, et ehitusmeestel jalus olla. Proovin midagigi aidata teha. Tassin kipsplaate kolmandale, peaasi, et nad saaksid keskenduda sisulisele ja oskustöölist vajavale. Krohvitakse, isoleeritakse, plaaditakse, saetakse, taotakse, lõigatakse, näpistatakse, puuritakse – kõik toredad ehitustegevused ühes kohas, et saaks saal valmis.
    Lisaks sellele, et aidata Korrus3 valmimisele 100%, olen võtnud endale veel ühe kohustuse, kuid see on juba osa suuremast strateegiast, mis peaks mõjutama spordiüldsust ja maadluse arenguid laiemalt.
    Sport massidesse (kasvõi relva ähvardusel)
    Alustasin maadlust Kristjan Palusalu Spordikoolis, esimeseks treeneriks Raivo Kiilström. Kauplen teda juba pikemat aega, et võtaks Korrus3 mõned treeningud enda kanda. Tänan siiani naabripoiss Rauli, kes mind maadlustrenni kutsus. Täna kutsun ise teisi treeningutele.
    Kristjan Palusalu Spordikool on osa Eesti Spordiselts Kalevi spordisüsteemist. ESS Kalev on minu sportlasetee algus-, kuid kindlasti mitte lõpp-punktiks. Alates sellest aastast on ESS Kalev uus volikogu.
    Pea kolme nädala jooksul olen enda jaoks mõtestanud ja sisustanud seda vastutusrikast positsiooni. MTÜ Toeta Eesti Maadlust on ESS Kalev juhtkonnas esindatud minu näol. Mul on hea meel, et kindral Meelis Kiili on spordisõbrana vastu võtnud selle organisatsiooni presidendi volitused.
    Kaitseliit ja sport peaksid olema sünonüümid. Kahjuks meenuvad paljudele hullude seiklused "algusaastate" õppustelt, mil asjad ei olnud väga paljus nii nagu pidanuks. Samuti on tegevteenistujaid, kes itsitavad "Näe, jälle paksud vuntsid tulevad!", ja siis ajavad näpuga järge, et rünnakujoon on kilomeetri kaugusel, aga ise ei jaksa 100 m joosta.
    Kaitseliitlane on läbilõige ühiskonnast, paraku ka füüsiliselt vähemaktiivsest ning ebatervislikumalt toituvast osast. Õnneks on ka neid, kes teevad trenni, käivad aktiivselt rahvaspordiüritustel ning esindavad oma kodumalevat või lausa riiki kaitseliitlastena väljaspool Eestit.
    Karm on aga see, et sõdurid jäävad füüsiliselt nõrgemaks ja ajateenistuse kaheksakuuline mõju kaob kärmelt. Kui regulaarne sport ei nakku, jääb üle atrofeeruvatele lihastele tark aju külge sebida. On ju vana ütlus, et osa on targad, teised tugevad. Paljud kaitseliitlased pole ajateenistust läbinud.
    Kaitseliidu ja ESS Kalev koostöö paistab siinkohal ühe väärt kõrvalproduktina. Minu arust tuleks kahe väärt organisatsiooni võimalused ja vahendid ühendada, et parandada spordi ja tervislike eluviiside olukorda (leida ESS Kalevi üksustesse uusi harrastajaid, värvata uusi ja terveid kaitseliitlasi ning edendada olemasolevate füüsilist vormi).
    Kaitseliit kutsub sportima, pakub võimalusi ja soodustab sportimist. Mismoodi saaks pidada nädalavahetust metsas millekski muuks kui mõõdukaks sportimiseks vabas õhus, kusjuures kohal on lahe seltskond, hea söök, mille on teinud naiskodukaitsjad, ning loomulikult natuke südikamat tegevust lahingmeetmete lihvimisel. Peale "spordilaagrit" treenerist jaoülema juhendamisel võib minna võistlustele "Kevadtorm".
    ESS Kalevi volikogu tegemistest annan kindlasti ka siin teada.
    Loe reedeti minu iganädalasi ülevaateid ja mõtteid maadlusest. Loe sellest kuidas ma võitlen seinalt maha voolava värviga, käin viies kohas trenni andmas, tegelen maadluse propageerimisega.
    Loe minu mõtteid, kas ja kui palju mõjutab maailmamaadlus väikese Eesti maadluselu. Võibolla on Sul midagi sellest õppida, võibolla mulle õpetada. Kirjuta mulle korrus3@korrus3.ee, märgusõna "Õhtuleht toetab Eesti Maadlust".

Jaga Seda Lehte