Rahvusvalheline maadlusliit FILA plaanib maadlustrikood kaasaajastada! Küsimus, kas peaks?

Arutlus 'Uudised' alustatud Indrek Viska poolt, Märts 23, 2013.

 1. Indrek Viska Administraator

  Rahuvsvahelise maadlusliidu presidendi Nenad Lalovici sõnul tuleb maadlustrikoodes muudatused, parandamaks võtete tegemist.

  Lalovic ütles, et maadlustrikoo vahetus Kreeka-Rooma maadluses on tõenäoline muudatus Olümpiaks:

  “Trikood peavad muutuma paljudel põhjustel. Nad on liiga vanamoelised. Meil on olnud samad võistlusvormid 20-30 aastat või isegi kauem. Kreeka-Rooma maadlusvormile tulevad ilmselt varukad. Maadlejad higistavad palju, teiseks või kolmandaks ringiks on võimatu haaret saada. Lisaks on oluline, et Kreeka-Rooma ja vabamaadluse trikood erineksid üksteisest juba algusest peale, vaatajatel on lihtsam aru saada, millist ala nad vaatavad”.

  Lalovici sõnul on neil muudatuste tegemiseks väga vähe aega ja kuigi kõiki muudatusi ei saa rakendada enne järgmist aastat, tuleb need kõikidele liikmetele maikuuks selgeks teha.

  “Reegleid tuleb lihtsustada. Ma tahan, et inimene, kes pole kunagi maadlust vaadanud, saab minna hommikul saali ja lahkudes saab aru kõigist reeglitest. Kui asi nii toimiks, käiksid kõik maadlust vaatamas,” arvas Lalovic.

  “Hetkel on liiga palju ringist välja lükkamist, see ei ole huvitav ei meedia ega vaatajate jaoks. Maadlejate risti panemine viigiseisu lahendamiseks on halb. Oluline on karistada passiivset maadlust. Nii lubame maadlejatel olla agressiivsemad,” tõi Lalovic veel välja.

  “Me peame kõik teadma, mille eest saadakse punkte – moodus peab olema lihtne ja kiire, mitte nagu praegu. Kohtunikud peavad olema praktiliselt nähtamatud, me ei taha, et neil oleks otsustamisõigus lõpptulemuse üle”.

  Allikas: Õhtuleht, Tõlkis: Kristjan Press
 2. Indrek Viska Administraator

  Eks ta vist õigem ole, kui trikood oleks pikkade varukatega, sest kui me mäletame Ardo Arusaare intervjuud ETV le peale Londoni olümpa veerand finaali matsi, kus ta rääkis, et vastane oli kahtlaselt libedaks läinud normaalse haarde võtmiseks.
 3. Indrek Viska Administraator

  Sobiks isegi midagi sellist, kui see keep ära võtta. Superman logo samuti :)
  Superman.jpg

Jaga Seda Lehte