Martin Plaser | Amir Aziz Ali Akbari on tegelikult mõrvarite nimekirjas

Arutlus 'Toeta Eesti Maadlust rubriik' alustatud Indrek Viska poolt, Jaanuar 3, 2014.

1. Indrek Viska Administraator

Ühes varasemas blogis sai fantaseeritud, mis saaks kui maadlejate tasemed oleks väljendatud trikoode värvides.
    Leheruum on antud, peseme siis maadluse musti trikoosid, et enam ei korduks sellist jama, mis oleks maadluse olümpialt peaaegu välja viinud. Ülemaailmseid spekulatsioone ei hakka siinkohal FILA (Rahvusvaheline maadlusliit) vana juhtkonna tegevusetusest või tegevustest umber kirjutama. Uus juhtkond on resoluutne, uuendusmeelne ning kiire reageerimisega. Suhtumine on oluliselt asjatundlikum.
    Heiki Nabi on maailma tugevaim maadleja!

Maailma tugevaim maadleja on Heiki Nabi! Enne teda oli selleks iraanlane. Mõned päevad tagasi sai avalikkus teada, et mehe ramm oli upitatud steroidide toel. Kellele peaks kaasa tundma? Keda peaks õnnitlema? Kuidas edasi minna!?
    Heiki on ohver. Ohvrid on kõik, kes iraanlasega maadlesid. Ebanormaalne olukord. Piirnormide kompajad kestvusaladel on alati probleemiks, kuid anaboolsed steroidid ei anna kahtlust väärkasutusest ega ka tahtlusest.
    Selge, et on vaja võtteid harjutada, trennis vaeva näha, kuid kuidas suhtuda võitlusaladesse, kus lisaks steroididest pumbatud lihastele on vaja mõistust ja võtteid? Kuidas saab maailmameistriks küündimatu mees?
    Mul on kahju, et maailmameistriks on tulnud kaks korda mees, kellel on olümpiahõbe ja väidetavalt ei oska ta maadelda. Seda väidab Aleksander Karelin, mees, kes on õigusega sajandi 10 parema maadleja hulgas.
    Kuid kus on enesekriitika? Või on tegemist jultumusega, mis innustatud kadedusest? Mitu raskekaalu maailmameistrit on viimase 10 aasta jooksul Venemaalt tulnud? Mitte ühtegi! Tõsi, Aleksander ise on ära teinud vähemalt 100 aasta töö.
    Kui Korrus3 avapidu tuleb, kutsuksin Aleksandri ja laseksin Heikiga asjad matil selgeks arutada. Loomulikult oleks tegemist lihtsalt sõbraliku treeninguga, kuid punktikohtunikuks võiks olla esimene eestlane olümpiamatil Peep Arold!
    Roosevelt ütles, et sooviks olla Georg Hackenschmidt
    Kui palju on kahekordseid maailmameistreid maadluses? Heiki on tõusnud kindlalt maadlusajaloo pjedestaalile. Kahe võistluse ja kahe tiitli vahel on üle kahe olümpiatsükli! Pikk aeg, palju järjepidevust ja pikk vaevarikas töö. Puhtalt. Jõuga.
    Heiki Nabi on Georg Hackenschmidti mantlipärija. USA president Theodore Roosevelt on öelnud, et saaks ta olla keegi teine, sooviks ta olla Georg Hackenschmidt. Ma ei ole küll Eesti president, aga Heiki Nabi teeb kadedaks küll.
    Kurat, hakka või mõtlema, et pean Rios maadlemiseks natuke rohkem trenni tegema. Senine panus on tehtud selliselt: ehitan saali, proovin peale seda ise ka aktiivsemalt trenni teha, jõuan võib-olla kahe aastaga jaole. Puhtalt!
    Hackenschmidt oli maailmatasemel maadleja ja lisaks suur mees, kel peas suured mõtted. Maailma esimene tunnustatud raskekaalu maailmameister oli Eesti mees. Tiitli saavutas ta natuke üle 100 aasta tagasi.
    Steroidi vale on suur ja tugev, aga jalad jäävad lühikeseks
    Praegu tunneme rõõmu, et 2013. aasta MMi raskekaalus on õiglus jalul ja tiitli sai aus sportlane. Steroidid kasvatavad vale suureks ja tugevaks, aga jalad jäävad lühikeseks.
    Amir Aziz Ali Akbari on patustajate nimekirjas, tegelikult on ta mõrvarite nimekirjas. Ta on hävitanud ebaausaid võtteid kasutades kümnete maadlejate võimalused. Enne MMi peetakse ju kümneid võistluseid, matše suisa sadu…
    Mul pole ostetud arvamust. On lihtne arvamus, mida kasutada. Ainuke, kes seda teksti korrigeerib, on Õhtulehe toimetus eesmärgiga parandada kirjavigu. Võin omale sama palju arvamust lubada, kui Sina, hea lugeja. Kommenteeri! Võin seda arvamust avaldada nii üksikmaadlejana, klubi(de) esindajana kui ka maadluse entusiastina. Ja ka lapsevanemana, kelle laps käib maadlustrennis. Sama võid teha ka Sina!
    Dopinguained on keelatud mitmel põhjusel. Üheks neist on sportlase turvalisus. Teiseks aga ebaausus, mis viib ebavõrdsete tingimusteni. Mõni arvab, et otse üle muru käies saab kiiremini. Teisele on see tähelepandamatu ja ta astub mööda eelnenute rada. Kuhu on kiire? Kas eesmärk on mudased kingad või harmoonia?
    Ahjaa, mõne sõnaga blogi Korrus3 valmimisest. Pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna.
    Loe reedeti minu iganädalasi ülevaateid ja mõtteid maadlusest. Loe sellest kuidas ma võitlen seinalt maha voolava värviga, käin viies kohas trenni andmas, tegelen maadluse propageerimisega.
    Loe minu mõtteid, kas ja kui palju mõjutab maailmamaadlus väikese Eesti maadluselu. Võibolla on Sul midagi sellest õppida, võibolla mulle õpetada. Kirjuta mulle korrus3@korrus3.ee, märgusõna "Õhtuleht toetab Eesti Maadlust".

Jaga Seda Lehte