Maadlusklubi Juhan

Arutlus 'Maadlusklubid' alustatud Indrek Viska poolt, Märts 21, 2013.

 1. Indrek Viska Administraator

  Maadlusklubi JUHAN ajalugu

  Maadlusklubi Juhan asutati 29. mail 1999. aastal. Klubi nimi on tulnud endise Märjamaa rajooni legendaarse spordijuhi ja maadlustreeneri Juhan Kalde järgi. Klubi eest võistlevad peamiselt Vigala ja Märjamaa maadluspoisid ning -tüdrukud, kuid on liikmeid ka mujalt. Algusaastatel tõid Juhanile au ja kuulsust ka Martna vägilased, kuid nüüdseks tegutsevad nad oma spordiklubi all.

  MK Juhan on olnud äärmiselt edukas ja võitnud mitmel aastal Eesti parima maadlusklubi tiitli. Välja on sirgunud mitmeid tipptasemel maadlejaid. Klubi juhatus on kolmeliikmeline: Harri Koiduste (klubi juhataja), Olev Nisumaa (juhataja asetäitja), Andrus Spiridonov (juhatuse liige)

  Maadlusklubi Juhan.JPG
 2. Indrek Viska Administraator

  Pühapäeval (10.03.13) võistlesid õpilased taas Lähtel meistritiitlitele. Kuni 15 aastaste poiste Eesti meistrivõistlused kreeka-rooma maadluses tõid kohale kogu riigi selle vanusegrupi paremad maadlejad. Ka MK Juhan pani välja väga lootusrikka koondise. Lähtesse sõideti juba päev varem aklimatiseeruma. Kuna nii mõnigi poiss pidi kehakaalu langetama, siis oli seda külmkapist eemal lihtsam teha. Pealegi sai hommikul palju kauem magada. Tundub, et kõik see ning aastate pikkune treening kandis vilja. Neli Juhani poissi võitles end finaali ning kaks pronksimatšile. Klubi saavutas 32 punktiga 1. koha.

  Eesti meistriks tulid Andreas Välis ja Ardo Pajur. Andreas maadles kehakaalus 53kg ning alistas finaalis Tapa maadluspoisi. Ardo võistles kehakaalus 73kg ja võitis finaalis Järvamaa maadlejat. Finaalis pidid aga oma vastastele alla vanduma Hannes Välis ja Kristo Kaljumaa. Hannes saavutas kehakaalus 59kg 2. koha ning Kristo järgmises kaalukategoorias (66kg) samuti 2. koha.

  Kehakaalus 42kg saavutas Jarmo Vanmik 3. koha. Urmis Veimann sai sama tulemusega hakkama kaalukategoorias 59kg.
  Võistlemas olid ka Silver Roosileht (59kg 11. koht) ja Lembit Loodus (85kg 8. koht).

  Juhan õpilased.JPG
 3. ritarumma Liige

 4. lenerumma Liige

Jaga Seda Lehte