Maadlus.ee liikmed Põltsamaal laagris 29.04-04.05.2013.

Arutlus 'Kreeka-Rooma maadlus' alustatud Alo Toom poolt, Aprill 30, 2013.

 1. Alo Toom Uus Liige

  Koduse laagri põhieesmärgiks on tehniliste oskuste parandamine. Osa võtavad Alo Toom, Ardo Arusaar, Eerik Aps ja Anar Zeinalov. Lisaks osalevad ka teised Eesti juuniorite ja täiskasvanute koondislased ning koondise kandidaadid.

  Koondislaste tehnika parendamiseks on St.-Peterburist kohale kutsutud treener Grigori Davidjan. Davidjani põhilisteks tugevusteks on püstimaadlus. Maadlejate termineid kasutades oskab Davidjani soovitusi anda „käed alt“ maadluses ja „ristis“ heidete sooritamisel. Samuti on kasulikke näpunäiteid saada parterikaitse arendamisel. Sparring partneritena on Peterburist kaasas ka 2 maadlejat (120kg ja 84kg esindajad).

  Laagri esimesed kaks päeva on möödunud enamjaolt püstimaadluse erinevaid seise harjutades. Väiksemal määral on ka parteri kaitseid ja liikumist harjutatud. Kreeka-Rooma maadluse perioodi alustamise asend (ühel maadlejal üks käsi teise kaenla all ja vastasel samasugune seis) on olnud põhiliseks seisuks, kust edasi harjutatakse „risti“ või „petlja“ seisu üle minekut ja heiteid nendest asenditest.

  Kuna väga palju on tehnika-maadlust, siis koormus ei ole kõige suurem. Trennid on üpriski pikad (2h) ja väsitavad rohkem vaimu kui keha. Siiski on intervallidena ka sajaprotsendilist maadlust ja esimesed vigastused on laagerdajaid räsinud. Ardo on teisel päeval põlveprobleemide tõttu matilt eemal olnud ja teinud üldfüüsilist.

  Kolmapäev ja neljapäev on laagris planeeritud läbi viia koos maadlustreenerite koolitusega. Maadlejad harjutavad võtteid ja treenerid saavad kõrval kaasa rääkida ning kommenteerida. Praktilisele osale lisaks tõimuvad ka seminarid erinevatel maadlusega seotud teemadel. Koolituse läbinud treenerid saavad ka tasemeeksamite eelduseks vajalikud tunnid kirja.

  Reedel on plaanitud tõsisemalt praktikale pühendada ja maadelda. Laagri viimane treening on laupäeva hommikul. PEale hommikust treeningut sõidetakse Tallinna, kus toimub põhapäevase G.Lurichi mälestusvõistluse kaalumine.

  Laagris toimuvaga saab end kursis hoida maadlus.ee foorumis!
  IMG_1283.JPG

  Lisatud Failid:

 2. Alo Toom Uus Liige

  DSC_0057.jpg
  Ardo, Alo ja Eerik Olümpia medalivõitjate ausammaste all.
  Indrek Viska likes this.

Jaga Seda Lehte